Co je CashBack?

17.5.2019

Co je CashBack?

CashBack je na internetu stále vyhledávanějším pojmem. Přesto se stále najde spousta lidí, kteří nemají tušení o čem je řeč a co onen CashBack vlastně znamená.

Už samotný název napovídá

Pokud jste alespoň částečně zdatní v anglickém jazyce, už samotný název CashBack vám jistě napoví, že se jedná o vrácení peněz. Nikdo však nerozdává peníze jen tak pro nic za nic a tak vás jistě začnou napadat další otázky:

O jaké vrácené peníze jde? Kdo mi je vrátí? Kam mi peníze zašlou? Kolik dostanu zpátky a co pro to musím udělat? Mnoho dalších otazníku se možná rojí v hlavě i vám a my se na většinu z nich pokusíme v tomto článku odpovědět.

Co je CashBack?

V podstatě jde o program odměn, díky kterému má každý z nás možnost získat peníze zpět z každého našeho nákupu. V praxi to funguje tak, že přes cashback systém nakoupíte a po provedení obchodu a stržení částky získáte určitou odměnu zpět.

Jde o procentuální částku

Pro ty z vás, kteří se o existenci CashBacku poprvé dozvěděli až prostřednictvím našeho článku, bychom určitě měli zmínit, že se nejedná o vrácení celé částky. V rámci CashBacku vám bude vrácena procentuální část peněz, přičemž procento vrácené částky se může u každého nákupu lišit. Zpravidla se jedná o 2 až 10 % ze zaplacené částky.

Pro vaši lepší představu uvedeme příklad:

Představte si situaci, kdy například na AliExpressu nakoupíte zboží v hodnotě 10 dolarů. V závislosti na kurzu, který je aktuálně 23 Kč, pak v přepočtu na české koruny půjde o 230 Kč. Využijete CashBack ve výši například 6 %, díky kterému následně získáte zpět částku ve výši 13,80 Kč.

Kam peníze dostanu?

Částka se vám připočte na váš Cashback účet, ze kterého si ji následně můžete přeposlat na váš bankovní účet. U mnoha Cashbackových systému je ovšem za převod nemalý poplatek a navíc je často možné peníze vybrat až od určité částky. To se samozřejmě mnoha nakupujícím nelíbí … a nelíbilo se to ani nám.

Proto jsme pro vás vytvořili cashback systém KiwiBack, kde za převod nezaplatíte ani korunu a můžete peníze vybrat kdykoli vás napadne. Navíc lze při stážení našeho rozšíření do prohlížeče CashBack velmi pohodlně a rychle aktivovat.

 
KiwiBack > Novinky > Co je CashBack?